Bezpłatna pomoc prawna 11 listopada każdego roku

W środę 11 listopada każdego roku będzie można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w ramach obchodów święta Marcina – Patrona niewinnie i niesłusznie oskarżonych

Niewielu wie, że Święto ku czci Marcina ustanowiono w połowie VII wieku na dzień 11 listopada (data jego pochówku). W Polsce uroczystą oprawę wspomnienia posiadają m. in. Poznań oraz Krzeszowice. Listopad przed wiekami był niezwykle ważnym miesiącem: kończono jesienne prace w polu, próbowano wywróżyć zimową aurę, urządzano uczty z muzyką i tańcami, podczas których stoły uginały się pod gęsiną i dzbanami z młodym winem. Stąd wiele przysłów jak: „Jeśli na Marcina sucho, to Boże Narodzenie z pluchą”, „Marcin na białym koniu jedzie”, „Młoda jak jagoda po świętym Marcinie”, „Od Świętego Marcina zima się zaczyna”.

 

Bogata ikonografia przedstawia Marcina, jako rzymskiego legionistę na białym koniu, dającego część swojego płaszcza biedakowi. Historia głosi, że w nocy we śnie pojawił mu się Chrystus odziany w jego płaszcz i przemówił do aniołów: „Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen przyodział”. Jest patronem m.in.: dzieci, jeźdźców, więźniów, żołnierzy oraz żebraków. Stąd też i święto Marcińskie rogale, kształtem przypominające, jak głosi legenda, zgubioną przez jego konia podkowę. Przyjmuje się, że Marcin stawał zawsze w obronie niewinnych i niesłusznie oskarżonych, wobec bliźnich zawsze okazywał wyrozumiałość i miłosierdzie.

W tym roku z inicjatywy Kancelarii Prawnej Lex Novum oraz adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych w dniu 11 listopada będzie można skorzystać z telefonicznej bezpłatnej porady prawnej i podatkowej w godzinach 9.00-13.00. Będzie można poradzić się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, administracyjnego oraz podatkowego. Ze względu na duże zainteresowanie bardzo prosimy aby zarejestrować się na konkretną godzinę najpóźniej do 9 listopada do godz. 15.00 podając charakter sprawy abyśmy mogli odpowiednio dobrać specjalistę do Państwa problemu. W kolejnych latach planujemy aby właśnie w tym dniu można było skorzystać z takiej formy pomocy prawnej.


Inne publikacje

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *